Сторінка Лабудька Степана Пилиповича

 Використання технологій WEB 2.0 для організації 
фізичного конкурсу «Левеня»




Фізичний конкурс «Левеня», що був започаткований Львівським фізико-математичним ліцеєм при Львівському національному університеті імені І.Франка і з 2002 року набув статусу Всеукраїнського, є одним із найпоширеніших та найпопулярніших конкурсів серед школярів нашої держави. Сумщина є одним із лідерів по кількості учасників конкурсу, число яких щороку зростає, про що свідчать дані, наведені в таблиці.




За кількістю учасників конкурсу Сумська область у 2010 році посіла шостете місце, а по відносному показнику займає перше місце в Україні. 
Значну допомогу в організації конкурсу в області надають інформаційні технології, зокрема технологій WEB 2.0 та створений на їх основі блог «Левеня» на Сумщині», URL - адреса якого http://sumylevenia.blogspot.com/.
У науково-методичній літературі періодично порушуються питання про використання соціальних (колективних) сервісів Web 2.0 – мережного програмного забезпечення для підтримки групової взаємодії: обміну інформацією, спільного створення та редагування публікацій, збереження посилань та мультимедійних ресурсів тощо. Важливим аспектом Web 2.0, на відміну від Web 1.0, орієнтованого на розвиток технологій комп'ютерної взаємодії, є зміна пріоритетів та акцентів у використанні інформаційних технологій і задоволенні потреб користувачів. До основних переваг Web 2.0 можна віднести право користувачів самостійно створювати контент, маніпулювати ним та керувати зв’язками між своїми та чужими документами.
Іншою важливою особливістю Web 2.0 є активний обмін даними між членами спільноти: новинами, статтями, фотографіями тощо.
Ще однією особливістю Web 2.0 є простота та зручність у створенні сайтів для некваліфікованих користувачів, але при цьому обов’язковим залишається дотримання ряду стандартів та положень. Це зокрема стандарти візуального оформлення та функціональності сайтів, типові вимоги пошукових систем, стандарти XML та відкритого інформаційного обміну.
Зазначені принципи та особливості Web 2.0 дають можливість використати безкоштовне мережне програмне забезпечення для організації конкурсу «Левеня» на рівні навчального закладу, міста чи району і навіть області.
Найдоступнішим і найпоширенішим сервісом Web 2.0 є мережні щоденники (блоги) – невеликі веб-сайти, автори яких (блоггери) можуть керувати доступом до інформації, розміщеної у щоденнику: робити їх доступними або для всіх користувачів, або тільки для певного кола читачів. До переваг даної технології відносяться: відкритість інформаційного наповнення для всіх учасників, оперативність розміщення інформації і доступу до неї, незалежність від індивідуального графіку відвідування учасниками блогу, інтерактивність – учасники мережного співтовариства (учні, вчителі, колективи навчальних закладів, районні чи міські координатори тощо) можуть залишати у щоденнику власні записи, читати повідомлення та публікації своїх колег, коментувати повідомлення і відповідати на коментарі, пов’язувати повідомлення та коментарі за допомогою гіперпосилань.
Нами використовується мережний щоденник (блог) з липня місяця 2007 року для організації і координації роботи шкільних та районних (міських) координаторів Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня», в якому розміщена офіційна інформація Міністерства освіти і науки України про даний конкурс, інформаційні матеріали про організацію конкурсу в області, підсумкові матеріали участі навчальних закладів, міст і районів області тощо (мал. 1).



У щоденнику є посилання на офіційний Веб-сайт Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня», на зразки завдань для учнів з 7 по 11 класи та на відповіді і розв’язки завдань (мал. 2). Тут можна знайти цікаву статистику про кількість відвідувань блогу, а також познайомитися з результатами опитування про конкурс «Левеня», переглянути слайд-шоу та ін. Щоденник відкритий для всіх: керівників освітніх установ, координаторів, учителів, учнів, батьків тощо.


Використання мережного щоденника для організації і координації роботи районних (міських) і шкільних організаторів фізичного конкурсу «Левеня» дає свої плоди: конкурс в області щорічно проходить організовано, масово і результативно.
Створюється блог непідготовленим користувачем у п’ять кроків за 5-10 хвилин: 1) зареєструйте електронну поштову скриньку за допомогою безкоштовної поштової програми; 2) завантажте сайт http://www.blogger.com/ для безкоштовного розміщення створюваного блогу в Інтернеті, ознайомтесь з правилами і натисніть кнопку «створити блог»; 3) створіть акаунт, заповнивши всі поля (мал. 3). За допомогою електронної адреси поштової скриньки матимете змогу входити на свій сайт і створювати нові повідомлення або редагувати старі. Не забудьте пароль, без нього не зможете потрапити на свій сайт; 4) назвіть свій блог (наш блог має назву «Левеня» на Сумщині», вона відображена на головній сторінці сайту) та задайте електронну адресу блогу у вигляді http://*****.blogspot.com, де замість ***** впишіть англійськими літерами назву створюваного сайту (у нас sumylevenia, а електронна адреса нашого сайту http://sumylevenia.blogspot.com/). Це буде електронна адреса створеного сайту, запам’ятайте її і переглядайте за її допомогою свій блог в Інтернеті; 5) виберіть шаблон для оформлення створеного блогу.



Блог створено. Використовуйте свій обліковий запис (адресу електронної скриньки та пароль) для входу в блог і створення публікацій.
Надіємося, що використання мережних технологій Web 2.0 відкриє Вам нові можливості для організації, координації та управління Всеукраїнським конкурсом «Левеня» від навчального закладу до масштабів області.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...